warning: Creating default object from empty value in /home/bestweb/ftp/turysta-jarocin.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

wycieczki 1-dniowe

Krótkie wycieczki jednodniowe polecane głównie dla mniejszych dzieci i młodzieży szkolnej.

- Wielkopolski Park Etnograficzny - skansen wsi wielkopolskiej w Dziekanowicach. W skansenie prezentowane są domy, budynki inwentarskie, stodoły wraz z wyposażeniem. Poszczególne budynki zorganizowane są w zagrody i zorientowane w taki sposób by całość tworzyła naturalnej wielkości wieś. Kompozycję uzupełniają drewniany kościół, kaplica, barokowy dwór z folwarkiem, karczma, wiatraki, młyn wodny. Najmłodszy budynek pochodzi z 1935 roku a najstarsze elementy datowane są na rok 1602.
- Rogowo - w Zaurolandii przeszłość Ziemi staje jak żywa przed naszymi oczami. W trakcie wędrówki można spotkać wielkiego diplodoka, stanąć oko w oko z ogromnym tyranozaurem, nad głowami zobaczymy pterodaktyle. Park jest kopalnią wiedzy o prehistorii Ziemi. Odwiedzając Zaurolandię poznamy dzieje naszej planety, zobaczymy jak wędrowały kontynenty i jak zmieniało się życie na nich. Wejdziemy w świat olbrzymich gadów.

- Miasteczko westernowe - największy i najładniejszy obiekt tego typu w Polsce i nie tylko. W tym miasteczku robią największe Western Show w Polsce, bierze w nim udział 20 osób i 10 koni. W ofercie mają jeszcze popisy jazdy kaskaderskiej i dżigitowej, skoki koni przez ogień, latający dokard, tresurę koni, jazdę w stylu western, wioskę indiańską, pełne humoru niepowtarzalne scenki z życia kowboi, pełną niepowtarzalnego smaku kowbojską kuchnię.

- Tropikal Islands – Krausnick – największy tropikalny park rozrywki gdzie wśród tropikalnych lasów znajdziemy wioski z Borneo i Bali, piękne egzotyczne plaże, lagunę w której woda przekracza 32 stopnie Celsjusza. Pod największą na świecie samonośną halą, której konstrukcja już sama w sobie jest ogromną atrakcją znajduje się przeszło 20 tys. roślin i ponad 1 km ścieżek. Oprócz tego znajdują się tu bardziej tradycyjne atrakcje – zjeżdżalnie rurowe prowadzące z 25-metrowej wieży! A także pole golfowe, scena, na której co wieczór odbywają się pokazy akrobatyki i magii.


Zamki w:
- Ojcowie - położony na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego, w centrum Ojcowa, był zamkiem warownym wzniesionym przez Kazimierza Wielkiego w II połowie XIV wieku. Obecnie zachowały się jedynie jego ruiny.


- Żelazowa Wola - Dom Urodzenia Fryderyka Chopina oraz otaczający go park to najsłynniejsze miejsce kultu Kompozytora i w chwili obecnej są własnością Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.
- Brochów - Kościół parafialny pod wezwaniem św. Rocha (obecnie: św. Jana Chrzciciela) w Brochowie był, zarówno dla Skarbków, jak i Chopinów, szczególnie ważnym miejscem związanym z rodzinną historią: tu 2 czerwca 1806 r. odbył się ślub rodziców kompozytora - Mikołaja Chopina z Teklą Justyną z Krzyżanowskich. W tym samym kościele, w Wielkanoc, czyli 23 kwietnia 1810 r. miał miejsce chrzest Fryderyka Franciszka Chopina.

Subskrybuje zawartość
© 2010 Biuro Usług Turystycznych "TURYSTA". Corolla drupal theme. Prawa autorskie